Hakkımızda

Kayhan Grup 1956 yılında kuruluşunun ardından tekstil anadalı olmakla birlikte bünyesinde; Konfeksiyon üretim, Kumaş Pazarlama, E-Ticaret, Dış Ticaret, İnşaat ve Otomobil operasyonlarını barındırır.

Tekstil bölümümüz, Koleksiyon üretebilme becerisine sahip ve yıllık 1.500.000 adet dokuma alt grup konfeksiyon üretimi ve pazarlama kapasitesindedir.

DenimArt, Ottomama ve ModaVerda tescilli markaları ile 20’den fazla ülkeye 2-14 yaş Çocuk ve 10-16 yaş Genç giyim gruplarının üretim ve satışını yapmatadır.

Kendi markaları başta olmak üzere ModaVerda.com sitesi aracılığıyla Bay-Bayan ve Çocuk hazır giyiminde E-Ticaret faaliyeti yürütmektedir.

Filistin, Hindistan ve Türkiye ofislerimiz ile İhracat ve İthalat faliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

İnşaat ve Otomobil faaliyetleri için altyapımız hazır ve 2017 yılının ilk yarısında hayata geçmeye hazırlanmaktayız.

Tarihçemiz

Yarım asırı geride bırakan ticaret hayatımızın temeli, 1956 yılında Kayserinin ilk jeans imalathanesi olarak “Mahir Pantolon” adıyla Mehmet KAYHAN tarafından kurulmuştur.

1986 yılında 30 special dikiş makinesi ile 400m2 alanda üretime geçen firmamız takip eden yıl içerisinde 300m2 alana sahip toptan satış ve teşhir mağazasını hizmete açmıştır.

1994 yılında Kayseri 1.Organize Sanayi Bölgesinde 10.000m2 alan üzerine kurulan üretim tesisimize Doğuş Tekstil ve Teks.Ür.Ltd.Şti. ünvanını da katarak devam etmiştir.

1995 yılının ikinci yarısında Denim üretim devleri olan İSKO Denim, NARİN Tekstil İşletmeleri ve AKFİL Tekstil İşletmeleri başta olmak üzere bir çok orta ve küçük üreticilerin Kayseri Bayiliklerini bünyesinde barındırmıştır.

2001 yılında DOĞUŞ Tekstil ve Tekstil Ürünleri hisselerinin devredilmesiyle bünyemizden ayrılmıştır.

2008 yılında Kayseri 1.Organize Sanayi Bölgesinde 7500m2 alana sahip konfeksiyon tesisimiz üretime geçmiştir.

2011 yılında 2.Şirketimiz Kayhan İç ve Dış Tic.Teks.San.Ltd.Şti. ile Dış Ticaret ve pazarlama faaliyetlerine hız kazandırdık.

2013 yılında İstanbul Merter showroomunun açılışının hemen ardından 2014 yılında 4 katlı satış mağazasını Merter Tekstilciler Merkezinde faaliyete geçirmiştir.

Halen şirketimiz İstanbul Güneşli merkez binasında Grup faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mehmet KAYHAN
Genel Müdür